Home > Making Our Mark > Staff > 2020

2020

2020 Presentations

Wong Bing Sum
Rosmawati Bte Ali
Title: Motivating P6 Low Progress students to write
1) Conducted Workshop at AST on 6 March 2020
2) Presented at Elis e-Conference 2020 on 27 August 2020

Doreen Foo-Chng MDPW Sharing at Pei Chun Public School on 17 January 2020
Elizabeth Elaine Lim Lixian 
 
Presentated at Tech Facilitated Learning@S4.RMPS on 4 November 2020
Title: Craving for Blended M.O.C.H.A.?

2020 National Day Awards

Noorizan IbrahimEfficiency Medal
Cindy Tan Li LengLong Service Medal
Faizah Mad AtarLong Service Medal

2020 Innergy Commendation Award

Multidisciplinary team:
Wong Bing Sum
Rosmawati Ali
Cindy Tan Li Leng
Lim Yong Ming
Ng Liza
Ariyanti Sukaimi
PLT project: "Motivating students to learn via Differentiated Instruction"

2020 President's Award For Teachers

Wong Bing Sum President's Award For Teachers

2020 NIE Caring Teacher Award

Mdm Roszanah Bte Kamarudin
Mr Chan Jianhua
Mdm Lim Miao Ting, Theresa (Mrs Auyong)
Mdm Lee Lai Wan, Lena
Mr Chua Wee Nam
NIE Caring Teacher Award

2020 MOE Service Excellence Award (MSEA)

Mdm Malar Vizhi Govindan
Mdm Noorizan Ibrahim
Ms Ariyanti Sukaimi
Ms Khairunnisa Binte Mohd Nasruddin
Mdm Rosmawati Ali
Mdm Tan Yi Ying Michelle
Mdm Wong Yu Ling
 
Platinum & Gold
Gold
Silver
Silver
Silver
Silver
Silver

2020 GB Company Award

Mdm Leow Chay Huan
Miss Joyce Tan
Miss Fion Hong
The Girls' Brigade Singapore Company Award 2019 (Gold)

2020 Outstanding Contribution Award

AP Heads:

  • Goh Sheow En
  • Leng Sok Wah Celina 
  • Chan Hean Mei 
  • Lee Sau Wai

OCA (Team)
EAS Team 
  • Tan Thye Hock 
  • Lim Boon Poh Simon
  • Gwee Boon Ee 
  • Khairunnisa Binte Mohd Nasruddin
  • Rajalakshmy D/O Chandra Gandam
  • Athmalingam Nalachandry
  • Siti Hidayatun Nisaa
  • Jashimah Binte Mohamed Ibrahim
  • Wan Siew Ling
  • Goh Jee Eng
OCA (Team)
HP Math Team
  • Tan Eng Leong
  • Tan Li Leng Cindy 
  • Choy Mingzi Juliana 
  • Lim Li Shan
OCA (Team)
AEDs/SC Team
  • Neo Ee Shiang Eleanor
  • Noorizan Bte Ibrahim
  • Ng Miu Leng
OCA (Team)
P3 FTs
  • Marini Bte Bohari 
  • Amarthavalli Vellasamy 
  • Mumtaz Bte Mohd Maideen 
  • Chang Shi Lei Cindy 
  • Tan Pei Shi Sandy 
  • Junie Ang Camaret 
  • Chong Wen Qian 
  • Zulaiha Shireen Bte Mohamed Salleh 
  • Lim Miao Ting Theresa 
  • Stella Zhang Wenxin 
  • Chen YanQi 
  • Michelle Tan Yi Ying
OCA (Team) 
 Ariyanti Binte Sukaimi
 OCA (Individual)
 Idham Anis Ashiblie OCA (Individual)
 Goh Shu Hui OCA (Individual)
 Selina Tan Eng Leong OCA (Individual)
 Lydia Wong OCA (Individual)
 Poh Chiew Hui OCA (Individual)
 Cindy Han Qiuyan OCA (Individual)
 Teo Wai Chin OCA (Individual)